JA, BIOHACKER diel 1 .: Úvod do biohackingu

JA, BIOHACKER diel 1 .: Úvod do biohackingu

V rámci nášho blogu sme sa rozhodli sprostredkovať tí formou článkov na pokračovanie fascinujúci svet a možnosti biohackingu. Možno už si o ňom niečo počul. V opačnom prípade, čo si pod týmto pojmom vlastne predstaviť? Jednoducho povedané, ohromné množstvo techník a prostriedkov, ako sa stať tou najlepšou verzií seba samého a naplno rozvinúť svoj potenciál vo všetkých mysliteľných rovinách. Budeme riešiť veci, vďaka ktorým budeš úspešnejší v športe aj v každodennom živote ...

Za otca biohackingu je považovaný autor niekoľkých bestsellerov Dave Asprey, ktorý sa zaoberá zdravým životným štýlom pre 21. storočie a v súčasnosti patrí medzi najuznávanejšie "lifestyle guru" na svete. Ten ho na jednej zo svojich prednášok definoval ako "umenie kontrolovať svoju biológiu a výkonnosť skrze zmenu prostredia v tele i mimo neho." Možnosti sú takmer nekonečné, od prekvapivo primitívnych techník až po najnovšie technologické vychytávky. Počíta sa tiež s dobou, v ktorej žijeme a ktorá sa často nazýva "doba jedová". Postupne sa dozvieš, čo všetko môžeš robiť pre svoje zdravie a výkon, disciplína je však rovnako ako pri cvičení nutnú esencií, aby sa dostavili výsledky. Kúzlo biohackingu spočíva v tom, že nepozná hraníc a keď dosiahneš výsledku, nie je to len na chvíľu, je to nastálo. Pokiaľ na sebe chcete zapracovať po všetkých stránkach, čítajte ďalej.

Prvotným impulzom, prečo sme sa rozhodli otvoriť túto tému je mimo iného krásna paralela s tým, akú pridanú hodnotu prináša funkčné oblečenie z nášho sortimentu. Aj to je svojím spôsobom taký "hack".

Biohacking kombinuje najmodernejšie poznatky z medicíny, neurovedy a ďalších vedných odborov spolu s cvičením a meditáciou za využitia aplikácií v telefóne i sedliackeho rozumu. Umožní ti pozitívne a výraznú zmenu na všetkých frontoch a zlepší tí mentálnu aj fyzickú kondíciu. Kľúčom je vytrvalosť a my tí v týchto článkoch pomôžeme optimalizovať všetko, čo je pre tieto zmeny kľúčové: stravovanie, pohyb, spánok atď.

Biohackeři nechcú výsledky dnes, uprednostňujú trvalý efekt a dlhodobosť. Zdravo sa pozorujú a vnímajú svoje telo. Všetko, čo sa z našich článkov postupne dozvieš na sebe Testuj, založ si na to zvláštne denník, niečo ako "jari 2.0" a pozoruj výsledky v čase. Aké výsledky môžeš časom očakávať? Pevné zdravie, lepšiu výkonnosť i regeneráciu, trvalé zvýšenie energie bez spätných efektov, lepšiu pamäť, sústredenosť aj rozhodovacie schopnosť. Budeš oveľa efektívnejšie a budeš robiť všetko preto, aby si žil dlho a blaze. Hovoríme tu o individuálnom prístupe s dôrazom na stav každého tela a mysle, ktoré sú od prírody prepojené. Každý máme trochu iné priority, pre každého z nás je predstava víťazstvo niekde inde, začíname v trochu inom bode, to je v poriadku. Niekto chce hromadu svalov, niekto schudnúť do plaviek a niekto potrebné získať rozhodnosť, sústredenosť alebo zatočiť so strachom, ktorý ho brzdí na ceste k cieľu. Budeme sa zaoberať technikami, ktoré využívajú profesionálni športovci a úspešní ľudia naprieč našou planétou a rieši všetko naraz.

Dnes sme ešte len na začiatku, ak ťa táto tematika zaujala môžeš sa tešiť každý týždeň na nový diel. Začneme pekne od základov. V ďalšom článku sa dozvieš, ako veľmi posvätný je náš spánok. Prečo spí niekto X hodín a rovnako je večne unavený a inému stačí len pár hodín na to, aby bol totálne fresh. Ako a koľko hodín venovať spánku pre optimálnu regeneráciu po tréningu a čím zabezpečiť a zmerať jeho kvalitu, aby to všetko malo zmysel.

Neváhaj nám dať tiež spätnú väzbu, ako ti jednotlivé tipy, ktorým sa budeme v každom článku venovať fungujú, novo nám môžeš napísať aj správu na Instagramu @armourstorecz.

VýrobcaUnder Armour
JA, BIOHACKER diel 1 .: Úvod do biohackingu
Vytvorené15. 6. 2020
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies